Zabawa z masą papierową

Masa papierowa to świetny sposób na odrobinę rozrywki, inwencji twórczej a przede wszystkim dużo zabawy. Masę taką możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów wykonując ozdobne kartki, okładki albumów, dekoracje prezentów, figurki, miseczki, wazoniki oraz wiele innych. Tworzenie prezentów bądź dekoracji samemu daje o wiele więcej frajdy i satysfakcji niż kupienie gotowych podarunków. Osoba obdarowana również z pewnością ucieszy się bardziej z prezentu, w który włożyliśmy dużo energii i serca, niż z gotowego. Zabawa z masą na pewno przypadnie do gustu również najmłodszym. Warto poświęcić trochę wolnego czasu na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. Taka forma spędzania wolnego czasu jest o wiele lepsza niż siedzenie przed komputerem albo telewizorem. Pobudza w dziecku kreatywność, zdolności plastyczne oraz manualne. Ponadto właściwie nie wymaga żadnego wkładu finansowego, ponieważ do stworzenia masy potrzebna jest nam makulatura, trochę mąki i wody. Przy okazji jest to świetny sposób na wtórne wykorzystanie surowców, w tym przypadku papieru.

Do przygotowania masy papierowej potrzebne są:
•    Stare gazety lub miękki papier
•    Sól
•    Mąka pszenna i ziemniaczana

A z narzędzi pomocniczych:
•    Blender/melakser
•    Sito
•    Garnek
•    Miska

Sposób przygotowania:
Gazety podrzeć na małe kawałki i namoczyć w wodzie najlepiej na całą noc. Można zastosować też szybszą wersję i do namoczenia użyć ciepłej wody i namaczać przed 2-3 godziny. Po tym czasie mieszankę gotować przez około pół godziny. Po wystygnięciu miksować blenderem porcjami, dodając dużo wody. Zmiksowaną mieszankę odcedzić na sicie. Na około 1000 ml masy potrzebne są 2 łyżki soli, 2 szklanki mąki pszennej i 2 łyżki ziemniaczanej. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać i można zabierać się do pracy. Uformowane kartki, figurki miseczki należy pozostawić do wyschnięcia. W jeszcze mokrą masę można wklejać ozdoby, a już zaschniętą można dowolnie malować i przyozdabiać.

Ci, którzy mają mniej czasu na przygotowanie masy papierowej mogą kupić ją w gotowej formie i od razu użyć do przygotowania oryginalnych ozdób.

Masa papierowa

Masa papierowa

Mister Maker Zestaw Kreatywny Z Masą Papierową

Mister Maker Zestaw Kreatywny Z Masą Papierową

AEQ zestaw masa papierowa + farby z pędzelkiem

AEQ zestaw masa papierowa + farby z pędzelkiem

Może Ci się również spodoba