Bojler z funkcją ECO

Elektryczny ogrzewacz wody to dość popularne rozwiązanie w naszych domach. Koszty związane z jego użytkowaniem są niemałe, ponieważ prąd jest sam w sobie drogi. Jednak odpowiedni dobór urządzenia do naszych potrzeb pomoże zmniejszyć jego zużycie.

Funkcja która zwróciła naszą uwagę nazywa się ECO i jest stosowana coraz częściej. Jej działanie polega na zapamiętywaniu zwyczajów domowników. Mechanizm działa w ten sposób, że woda jest nagrzewana w określonych godzinach, ponieważ urządzenie zapamiętało kiedy korzysta się z ciepłej wody. Oprócz godziny, dostosowana jest także odpowiednia ilość. Działa to w praktyce tak, że bojler „wie”, że w twoim domu w poniedziałki o 7 rano 3 osoby biorą prysznic i wtedy taka ilość wody jest ciepła i gotowa do użycia.

Podgrzewacze wody z nowoczesną, ekologiczną funkcją nie różnią się w sposobie pracy od tych tradycyjnych. Mogą być podłączone do kilku punktów odbioru wody takich jak umywalka, prysznic czy zlewozmywak.

Producenci deklarują, że ECO funkcja pozwala na zmniejszenie strat energii o 10%.

Linia bojlerów Ariston CALIDOS posiada funkcję ECO. Przed zakupieniem konkretnego bojlera należy dokładnie przemyśleć wielkość zapotrzebowania na ciepłą wodę w domu.

Może Ci się również spodoba