Jak zrobić eko zabawki dla dziecka?

Jeśli jesteś eko i chcesz bycie ekologicznym promować, to może przy okazji weźmiesz się również za swoje dzieci? Jest to chyba ta grupa, którą najtrudniej przekonać do pomagania planecie, jednak są sposoby, którymi możesz zachęcić nawet twoje małe pociechy do tego, by żyły nieco bardziej ekologicznie. Jest to wyzwanie, jednak z którym na pewno sobie poradzisz.

Eko zabawki dla dziecka

Dzieci są bardzo uparte i raczej nie lubią zmieniać swoich przyzwyczajeń. Dlatego można mieć z nimi mały problem, w przekonaniu do czegokolwiek. Jednak jeśli ktoś ma na nie sposób, to nie powinno to stanowić zbyt ciężkiego zadania. Co może być takiego ciekawego i bardzo interesującego dla nich, że nagle zaczną żyć ekologicznie i będzie im się to bardzo podobać? Ekologiczne zabawki dla dzieci, to jest właśnie ta odpowiedź. Robiąc dziecku taką zabawkę, na pewno będzie się ono nią bawić i dzięki temu nawet w minimalnym stopniu pomożemy Ziemi. Jednak jeśli chcesz sprawić dziecku jeszcze większą uciechę, to spróbuj zrobić taką zabawką z nim. Poniżej znajdziesz kilka inspiracji, które możesz wykorzystać.

Proca

Nawet nie ukrywajmy tego, że to była zabawka dzieciństwa większości teraźniejszych rodziców. Kiedyś każdy biegał po podwórku z własnoręcznie robionych proc, strzelając do drzew, do puszek, a czasem nawet do siebie. Świetnie ćwiczy chwyt i celność, czyli podnosi zręczność ciała. Taką procę w łatwy sposób możecie wykonać z rzeczy już raz zużytych, które większość by wyrzuciła. Wystarczy nam odpowiedni patyk, kawałek gumki, może być od spodni, czy też górna część plastikowej butelki i zużyta gumowa rękawiczka. Wystarczy to dobrze połączyć i proca gotowa. Możemy strzelać kamieniami, jarzębinom, kuleczkami itd.

Kartonowe budowle

Jeśli masz w domu jakieś kartony, które były przeznaczone do wyrzucenia, albo do spalenia, to za żadne skarby nie rób tego. Po pierwsze, dlatego, że kartony mogą mieć w sobie szkodliwe dla środowiska farby, lakiery, plastiki i tak dalej, a po drugie dlatego, że z tych kartonów możesz zrobić dla swojego dziecka naprawdę świetne zabawki. Jedynym twoim ograniczeniem jest twoja wyobraźnia, postaraj się więc, aby przez jakiś czas działała na wysokich obrotach. Możesz zrobić domek, garaż, możesz zbudować ogromnego robota, czyli praktycznie wszystko, czego dusza zapragnie. A może by tak zrobić replikę jakiegoś samochodu? Decyzja należy do ciebie.

Pudełkowa kuchnia

Każda dziewczynka, gdy jest mała, marzy o tym, aby dostać mini kuchnię, w której mogłaby się bawić i przygotowywać różne potrawy. Niestety taka kuchnia – płyta indukcyjna -, którą kupić można w sklepie zabawkowym, trochę kosztuje i raczej dla niektórych rodziców jest to dość duży wydatek. Jednak jest sposób, jak zadowolić swoją córeczkę i nie wydać przy tym majątku. Wystarczy tylko, że weźmiesz jakieś stare pudełka, odpowiednio je pomalujesz i ułożysz, możesz też połączyć kilka pudełek i tak właśnie stworzysz piękną i użyteczną kuchnię.

Parking dla autek

Masz może sporą ilość kartonowych rolek po papierze toaletowym i jakiś większy wolny karton? Jeśli tak, to możesz tu znaleźć pomysł, jak je wykorzystać i nie wyrzucać. Twój syn na pewno ma sporą ilość samochodzików, które walają się po podłodze w całym domu i co chwile w nie wdeptujesz. Wystarczy dla nich zrobić parking i po problemie. W odpowiedni sposób łączysz karton i w nim ustawiasz rolki i do tych rolek wkładasz autka. Bardzo prosty i szybki sposób, a dziecko na pewno będzie zadowolone.

Takie eko zabawki dla dzieci robi się naprawdę szybko i przyjemnie, a przy tym można bardzo fajnie integrować się z dzieckiem. Spróbuj sam.

Może Ci się również spodoba