Zwalczanie karaluchów – zrób to skutecznie

skuteczne zwalczanie karaluchów

Karaluchy, karaczany, prusaki i przybyszka amerykańska – pojawiają się w miejscach publicznych i w domach. Wszędzie są nieproszonym gościem. Na szczęście istnieją niedrogie i profesjonalne sposoby na to, aby skutecznie pozbyć się kłopotu. W jaki sposób skutecznie przeprowadzić zwalczanie karaluchów i innych niechcianych owadów?

  1. Zwalczanie karaluchów: jak je rozpoznać?
  2. Czym żywią się karaluchy?
  3. Walka z karaluchami w domu – dlaczego musisz się tego podjąć?

Zanim zaczniesz działać, musisz dokładnie poznać ”przeciwnika”.

1. Zwalczanie karaluchów: jak je rozpoznać?

Ciało karaluchów jest miękkie i elastyczne. Głowa, tułów i odwłok, w przypadku tych owadów mogą osiągać długość od 18 do 30 milimetrów, co zależy głównie od płci osobnika. Uważa się, że owady te mają lekko spłaszczoną budowę grzbietowo-brzuszną.

Ich ochroną stanowi swoista powłoka, która pokrywa ciało owada i stanowi swoistą zbroję. To dzięki budowie – powłoka jest twarda i umożliwia szybką regenerację ubytków.

Dlatego te owady to silny przeciwnik. Więcej informacji na temat ich zwalczania, odnajdziesz tutaj: Stander – zwalczanie karaluchów.

2. Czym żywią się karaluchy?

Zarówno karaczany, prusaki i inne tego typu owady, zjadają generalnie wszystko to, co jada człowiek. Akurat ta kwestia jest mało pocieszająca. Owad, o menu zbliżonym do naszego?

Karaluchom smakują resztki mięsa, okruchy chleba, pozostałości po owocach i warzywach, a nawet pozostałości po słodkościach.

Często zdarza się więc, że nawet nieświadomie, dokarmiamy te osobniki tym, co znajduje się w naszej kuchni bądź spiżarni.

3. Walka z karaluchami w domu – dlaczego musisz się tego podjąć?

Walka z tymi uciążliwymi insektami nie jest jedynie kwestią wizualną i wykracza daleko poza sferę naszego komfortu. Przez to, że jedzą to, co my, owady te są szkodnikami sanitarnymi, które najczęściej buszują w kuchennym zaciszu lub tam, gdzie przechowuje się większą ilość żywności. To szczególnie uciążliwe np. w małych sklepikach, lokalach gastronomicznych lub większych marketach, gdzie ciężko je odnaleźć i wytępić.

Jeśli któryś z takich nieprzyjemnych gości zostanie znaleziony w podobnej placówce, inspektor sanitarny może, a nawet powinien natychmiast zamknąć miejsce dla bezpieczeństwa klientów.

W takich przypadkach niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, którą można odnaleźć tutaj: http://www.stander.pl/uslugi/skuteczne-sposoby-na-zwalczenie-karaluchow-prusakow-i-karaczanow/.

Karaczany przenoszą choroby, grzyby i zarazki. I dlatego nie mogą należy być czujnym.

Może Ci się również spodoba