Perlatory – szybki sposób na oszczędność wody w domu

Zastanawiałeś się kiedyś jak zmniejszyć zużycie wody, jednocześnie nie skracając czasu spędzanego pod relaksującym prysznicem? Dzięki takiemu prostemu urządzeniu jak perlator możesz oszczędzić nawet do 60%!

to nakładka na kran lub słuchawkę prysznica, która powoduje napowietrzenie wody. Jego konstrukcja sprawia, że na płynącą wodę wywierane jest podciśnienie, dzięki któremu zasysane jest powietrze. W ten sposób optycznie zostaje zwiększona objętość strumienia wody, co powoduje zmniejszenie wielkości jej przepływu.

W domu posiadamy kilka kranów, efekt przyniesie zamontowanie perlatorów na każdym. Wtedy jest spora szansa, że odczujemy znaczne obniżenie rachunków za wodę oraz namacalny dowód zmniejszenia naszego negatywnego wpływu na kurczące się zasoby wody pitnej na świecie.

 

Producenci tych urządzeń deklarują, że dzięki nim zmniejszamy zużycie wody od 20% do 60-80%. Należy również zwrócić uwagę na to, że tym sposobem dodatkowo powstaje mniej ścieków. M.in. również strumień wody nie rozpryskuje się tak intensywnie np. przy myciu rąk.

 

Względną wadą tego zastosowania jest wydłużenie czasu napełniania wodą np. wanny.

 

Dokonując wyboru perlatora należy zwrócić uwagę na typ gwintu odpowiedni do naszych potrzeb, czy interesuje nas taki, który jest nakręcany na kran czy wkręcany w kran od wewnątrz.

Może Ci się również spodoba