Rowerowa ładowarka do telefonu

Fińska firma Nokia jest producentem nowatorskiej ładowarki, przy pomocy której jadąc rowerem można naładować baterię telefonu.

Fani jazdy na rowerze ucieszą się z tego praktycznego gadżetu firmy Nokia. Otóż wynaleziono ładowarkę przy pomocy której czerpiąc radość z jazdy rowerem (rowery elektryczne), możemy jednocześnie naładować swój telefon.

Ładowarka DC-14 jest to świetny pomysł na darmowy, wydajny oraz bezemisyjny sposób wytwarzania prądu. Wynalazek Nokii jest kompatybilny z rowerowymi dynamami z napięciem wyjściowym 6 V/3 W i 12 V/3 W a ładowanie telefonu rozpoczyna się już przy osiągnięciu prędkości ok. 6 km/h. Możliwe jest stosowanie jej do wszystkich telefonów ze złączem 2 mm. Ładowarka jest podwójnie izolowana, więc odporna na kurz, wilgoć oraz brud a dzięki opaskom zaciskowym można ją zamontować na każdym typie roweru bez potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń czy adapterów.

Sprzęt jest wytrzymały wobec sporych różnic temperatur – może pracować w warunkach od -15°C do +55°C.
Czas ładowania zależy od szybkości jazdy – najbardziej wydajne jest przy prędkości 25 km/h. Proces zostaje zatrzymany, kiedy szybkość rowerzysty osiąga 50 km/h. Ładowarka standardowo dostępna jest z całym zestawem: oprócz niej dostajemy dynamo, uchwyt na telefon, torebkę plastikową chroniąca telefon od kurzu i wilgoci oraz kable łączące.

Urządzenie jest tym bardziej przydatne, kiedy wyruszamy na wycieczkę z dala od cywilizacji bez dostępu do tradycyjnego źródła prądu. W ostatecznym rozrachunku odciążając środowisko, oszczędzamy również pieniądze.

Więcej informacji o tym ciekawym i ekologicznym sprzęcie można znaleźć na stronie producenta.

Może Ci się również spodoba