Ekologiczne prowadzenie biura

Myślicie, że tylko duże firmy stać na odpowiednie zarządzanie środowiskowe w biurach? Częściowo tak, ponieważ aby przeanalizować wpływ działalności firmy na środowisko trzeba poświęcić temu dużo uwagi, czyli najczęściej osobne stanowisko. Aczkolwiek nie musi tak być, ponieważ wystarczy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą ograniczyć zużycie surowców naturalnych lub zużycie energii.
Zasady są uniwersalne – tak samo znajdą zastosowanie w dużych biurach jak i w pracy w domu przy komputerze.

– Zbieranie makulatury – przeczytane gazety, ulotki, nieodpowiednio czy niepotrzebnie wydrukowane dokumenty. Wszystko to można zbierać do jednego kosza a następnie oddam do skupu.

– Tonery – jeśli da się napełnić toner na nowo, nie trzeba kupować nowego. Jeśli nie, są organizujące zbiórkę zużytych tonerów.

– Dokumenty – nie wszystko musi być archiwizowane w formie papierowej. Jeśli coś nie wymaga drukowania a obieg dokumentów można ograniczyć do wersji elektronicznych, to z powodzeniem sprosta potrzebom firmy.

– Drukowanie – automatyczne, dwustronne drukowanie pozwoli nam nigdy nie zapomnieć o wykorzystaniu kartki papieru maksymalnie. Używaj papieru z recyklingu.

– Energooszczędność – tam gdzie światło jest zapalone cały czas, dobrą praktyką będą żarówki energooszczędne.

Dla chętnych którzy chcieliby się dowiedzieć więcej szczegółów na temat prowadzenia eko-biura organizowane są liczne kursy poszerzające wiedzę.

Może Ci się również spodoba