Do czego można użyć sody oczyszczonej?

Soda oczyszczona jest produktem bardzo uniwersalnym, ale często niedocenianym. A jej używanie pomoże nam  w zmniejszeniu wydatków i negatywnego wpływu np. domowego sprzątania na środowisko.
Można kupić ją niemal wszędzie, w dodatku w dobrej cenie. Najwygodniej w Internecie w większym woreczku.

1.    Znana przede wszystkim z kuchni, z dodawania do ciast. Spulchnia placek i sprawia, że jest większy i bardziej kruchy. Ten sam efekt uzyskamy dodając ją do omletu.

2.    Nie masz drożdży? Zamiast nich można do ciasta dodać sproszkowana sodę i witaminę C w tej samej postaci i ilości.

3.    Ćwierć łyżeczki do soku owocowego uczyni z niego napój gazowany.

4.    Jako lek na zgagę. Łyżeczka sody połączona ze szklanką wody pomoże na niestrawność.

5.    Wchłonie nieprzyjemny zapach. Można rozłożyć ją w pudełeczku w lodówce lub w pokoju. Świetnie sprawdzi się w celu zmycia zapachu czosnku lub cebuli z deski do krojenia. Wsypana na noc do butów, wchłonie z nich brzydki zapach.

6.    Odświeży zapach w ustach. Wystarczy użyć wody z sodą do przepłukania ust.

7.    Wybieli zęby i tkaniny. Bezpośrednio wyszczotkowane sodą zęby zyskają więcej bieli. Soda dodana do płynu (nie proszku) do prania działa jak wybielacz.

8.    Pomoże przy problemach ze skórą związanych z podrażnieniem. Złagodzi pieczenie i swędzenie jeśli zrobimy z niej maść poprzez dodanie kilku kropel wody.

9.    Doskonale wyczyści fugi.

10.    Pozwoli doczyścić przypalony garnek. Wystarczy zagotować w garnku trochę wody, dodać pół szklanki sody, zostawić na ok.8 godzin a rano przemyć już bardzo dobrze odmoczone naczynie.

11.    Usunie osady z kawy i herbaty na ceramicznej zastawie.

12.    Odkamieni. Mikstura z ¼ szklanki sody oraz szklanki octu może posłużyć jako roztwór do wymoczenia w nim np. słuchawki prysznicowej.

13.    Odrdzewi śrubkę. Wystarczy zasypać dane miejsce sodą, polać octem, a po przereagowaniu wyszorować.

Soda oczyszczona - 500 praktycznych zastosowań

Soda oczyszczona – 500 praktycznych zastosowań

Polecamy stosowanie sody, ponieważ jest całkowicie biodegradowalna i nie szkodzi człowiekowi. Jej opary nie są trujące i jest niepalna. Rozpuszcza się w wodzie o temp. 20 st. C a rozkłada się powyżej 60 st. C.

Może Ci się również spodoba