Mikroczip uchroni twojego zwierzaka przed zaginięciem

Tzw. zaczipowanie  to bardzo prosta rzecz a może znacząco ułatwić odnalezienie psa lub kota w przypadku gdy zaginie. Jednak często pojawiają się wątpliwości czy ten zabieg nie stanowi jakiegoś niebezpieczeństwa dla naszego pupila.

Wprowadzenie transpondera pod skórę to bardzo nieszkodliwy zabieg na zasadzie zwyczajnego szczepienia. Mikroczip jest niewielki – jego wymiary to 2,21 x 12 mm. Składa się z elektronicznego układu scalonego i cewki – anteny, umieszczonych w szklanej powłoce, aby płyny wewnątrzustrojowe nie zniszczyły układu scalonego. Dla ciała zwierzęcia jest zupełnie obojętny. Taka kapsułka zostaje wszczepiona z lewej strony szyi.

W sytuacji gdy znalezione zostaje bezpańskie zwierze, można sprawdzić czy posiada ono czip. Jeśli tak, to będzie można znaleźć i oddać pupila właścicielowi. W celu odczytania informacji na transponderze wystarczy przesunąć po szyi psa czytnikiem.

Niektóre polskie miasta organizują bezpłatne akcje czipowania zwierząt. Można oczywiście skorzystać z takiej darmowej okazji, ale należy pamiętać o tym, aby zarejestrować zwierzę w ogólnopolskiej bazie danych.

Może Ci się również spodoba