Świece sojowe zamiast parafinowych

Workshop of Nature oferuje coś zupełnie innego niż świece parafinowe do których jesteśmy przyzwyczajeni. Tym razem są to Ekologiczne Świece Sojowe. Wykonane z wosków na bazie soi są biodegradowalne i nietoksyczne. Na początku trzeba zaznaczyć, że świeczki sojowe są bardziej wydajne, co sprawia że łatwiej jest nam zgodzić się z ich nieco wyższą ceną. Porównując tę samą wielkość świecy, ta na bazie wosków sojowych pali się o połowę dłużej.

W reakcji spalania powstaje woda i dwutlenek węgla – w przypadku oferowanej przez Workshop of Nature świecy podczas jej palenia powstaje mniej CO2 i nie ma efektu kopcenia.
Ubrudzenie woskiem mebli lub wykładziny nie stanowi większego problemu, ponieważ plamy po tym rodzaju wosku da się usunąć przy pomocy wody z mydłem.

Świece wykonane są ręcznie, zapakowane w kartonowe pudełko. Barwa produktu jest tylko i wyłącznie biała, ponieważ w składzie świecy nie ma żadnych barwników. Brak zapachu pozwala na używanie tzw. tealight’ów jako zdrowych podgrzewaczy do ceramicznych naczyń lub dzbanków.
W sklepie internetowym możemy kupić świece w kształcie walca, prostokąta oraz tealighty pakowane po 6 szt.

Może Ci się również spodoba