Ocet – świetny podczas sprzątania w domu

Prócz najpopularniejszego zastosowania octu, czyli jako dodatek do potraw, można go użyć także w wielu innych przypadkach. Jednym z nich jest sprzątanie. Jeśli zostanie odpowiednio rozcieńczony posłuży nam do usunięcia rdzy , kamienia i brudu. Najwygodniej i najbardziej ekonomicznie będzie zastosować ocet spirytusowy.

•    Usuwanie pleśni

Kafelki w łazience lub armaturę można w przypadku silnych zabrudzeń wyczyścić nierozcieńczonym octem. Jeśli powierzchnia jest lekko brudna wystarczy połączyć wodę i ocet w równych proporcjach.

•    Ślady soli na butach zimowych

Chowając zimowe buty do szafy dobrze jest wcześniej pozbyć się uciążliwych plam po soli zebranej z chodników. Plamy można zetrzeć szmatką nasączoną octem. W ten sposób zapobiegniemy rozklejaniu się i pękaniu butów od tejże soli.

•    Czyszczenie ekspresu do kawy

Ekspres do kawy wymaga regularnego czyszczenia, aby parzony napój miał odpowiedni smak i jakość. Do jego rutynowego czyszczenia można uczyć octu wymieszanego z wodą w stosunku 2:1. Dwie szklanki octu mieszamy z wodą i wlewamy do zbiornika. Wkładamy filtr i włączamy ekspres. Następnie zmieniamy filtr i wlewamy do zbiornika czystą wodę i uruchamiamy jeszcze dwa cykle pracy, za każdym razem wymieniając filtr.

•    Wybielanie fug

Zabrudzone fugi można wyczyścić zużytą szczoteczką do zębów nasączoną octem. Ekologicznie, wygodnie, uniwersalnie i tanio.

Może Ci się również spodoba