Siłownia, która produkuje prąd

Zastanawialiście się może kiedyś, że siłownie to miejsca ogromnych strat energii? Codziennie wiele osób ćwiczy i zużywa mnóstwo energii , która przecież nie zostaje w żaden sposób wykorzystana. A może tak prócz pięknej sylwetki zyskać troszkę prądu?

Podążając za tą ideą firma The Great Outdoor Gym Company zaprojektowała siłownię Green Heart. Główna różnica między nią a tradycyjną siłownią jest taka, że jej przeznaczeniem jest działanie na wolnym powietrzu. Produkowana na każdym z urządzeń energia zużywana jest na podświetlenie obiektu w nocy oraz zasilanie jej samej. Niektóre urządzenia zostały wyposażone w różnorakie liczniki wskazujące dane związane z wykonywanymi ćwiczeniami.

Obiekt jest bezpieczny, ponieważ jest wykonany według norm przewidzianych dla placów zabaw.  Dodatkowo firma zadbała o taki sposób wykonania sprzętów, aby zapobiegać niszczeniu przez warunki atmosferyczne oraz wandali.

Co prawda nie mamy dokładnych informacji dotyczących wydajności takiego obiektu, ale możliwe jest podłączenie jej do publicznej sieci energetycznej. No i przede wszystkim liczy się słuszność idei.

Więcej informacji na stronie producenta: https://www.tgogc.com

Może Ci się również spodoba