Zrównoważone rozwiązania dla cukierni – ekologiczne opakowania na ciasto

cukiernia jedzenie

Prowadząc cukiernię, zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, jakie opakowania okażą się najwygodniejsze i najlepsze dla Twoich klientów. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz ciasta i desery, a może zajmujesz się dodatkowo tworzeniem pięknych tortów, pakowanie ich w odpowiedni sposób jest bardzo ważne! W tym wpisie przedstawimy Ci kilka pomysłów, które pomogą Ci podjąć tę decyzję.

Opakowania na ciasta, wypieki, torty… czym się kierować?

Na początku najważniejsze jest oczywiście określenie, jakie produkty będą umieszczone w konkretnych opakowaniach. Jeśli sprzedajesz głównie ciasta, to najlepszym wyborem będą opakowania z okienkiem. Posiadają one kilka zalet – główną jest oczywiście to, że widać, co znajduje się w środku. W cukierniach zazwyczaj ogromną wagę przykłada się do estetyki wypieków. Cukrowe ozdoby, jadalne brokaty, puszysty krem… na samą myśl człowiek robi się głodny! Nie warto ukrywać tego piękna! Co więcej, opakowania na ciasta z okienkiem świetnie sprawdzą się w przypadku dużych zamówień, kiedy klient zamawia więcej niż jeden wypiek – wtedy bez najmniejszych problemów może zobaczyć, co jest w środku!

W przypadku tortów trzeba postawić na trwałe konstrukcje – często są one znacznie cięższe niż ciasta, dlatego tutaj lepiej sprawdzą się całościowe pudełka. Ważne, aby były wykonane z nieprzemakalnych materiałów, aby zachować estetykę na odpowiednim poziomie. Obecnie dzięki rozwojowi branży i popularyzacji wielu trendów związanych z ochroną środowiska, powstało wiele innowacyjnych technologii, które umożliwiają tworzenie bardzo trwałych opakowań na ciasta i torty z papieru.  Dobrze zaprojektowane opakowanie nie tylko chroni tort przed zewnętrznymi czynnikami, ale również przyciąga wzrok klientów, co może przyczynić się do zwiększenia sprzedaży. Zatem, inwestycja w jakościowe opakowania to klucz do sukcesu w cukiernictwie.

Jeśli z jakichś względów nie chcesz kupować papierowych pudełek, warto rozważyć zakup przezroczystego opakowania z PP. To tworzywo uznawane jest za ekologiczne, ponieważ można je z powodzeniem recyklingować i nie wykazuje żadnej szkodliwości dla zdrowia.

Gdzie kupować najwyższej jakości opakowania na ciasta?

Na rynku istnieje wiele hurtowni, które zajmują się sprzedażą opakowań cukierniczych. Jak więc wybrać tę najlepszą? Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy dana firma posiada bogaty asortyment. Znacznie wygodniej będzie Ci zamówić wszystkie produkty w jednym miejscu. Jeśli szukasz opakowań na ciasta w różnych kształtach i wariantach, na różne rodzaje wypieków, koniecznie zajrzyj na stronę Cantino. Mamy w ofercie produkty wykonane z różnych tworzyw, przez co każdy znajdzie coś dla siebie.

Może Ci się również spodoba