Wiesz co kupujesz dzięki aplikacji e-food

W skomplikowanych czasach wielu syntetycznych dodatków, ciężko wybrać na sklepowej półce bezpieczną dla zdrowia żywność. Podczas zakupów ważne jest, aby zerknąć przez chwilę na skład kupowanego produktu. Sprawy nie ułatwia mnóstwo niezrozumiałych oznaczeń. Ten problem częściowo pomoże nam rozwiązać nowa aplikacja na telefony z systemem operacyjnym Android lub iOS. Aplikacja e-Food pozwala nam odnaleźć czy dane „E” w składzie produktu jest tym, którego należałoby unikać

Programu można używać na dwa sposoby. Widząc konkretne „E” można wpisać je w wyszukiwarkę lub przeglądać w kolejności alfabetycznej. Dodatki podzielone są na kategorie i oznaczone kolorowymi ikonami w zależności od stopnia zagrożenia jaki stanowią dla naszego zdrowia. Aplikacja poszerzy naszą wiedzę na temat źródła pochodzenia dodatku, ryzyka jakie stwarza jego spożycie oraz dopuszczalnej wielkości w jakiej można go przyjąć.

Twórcy aplikacji mają w planie poszerzyć jej funkcjonalność m.in. o odczytywanie kodów kreskowych. e-Food można bezpłatnie pobrać z Google Play lub App Store.

Może Ci się również spodoba