Tydzień inny niż wszystkie – eksperyment

Niektóre projekty skłaniają nas do zastanowienia się nad codziennymi czynnościami i ich wpływem na środowisko naturalne. Jednym z takich przedsięwzięć jest przeprowadzany na początku maja Tydzień inny niż wszystkie. Jest to eksperyment podczas którego uczestnicy podjęli się wyzwań wedle określonego planu. Sprawdzili w ten sposób czy są w stanie wdrożyć do swojego życia na stałe pewne pro środowiskowe nawyki.

Eksperyment trwał od 5go do 12go maja i każdy miał możliwość udziału w nim. Po zgłoszeniu się, wszyscy uczestnicy otrzymali Przewodnik według którego należało postępować w ciągu całego Tygodnia innego niż wszystkie. Uczestnictwo było bezpłatne. Prócz tego, projektowi towarzyszyły wydarzenia dodatkowe w różnych miastach Polski.

Niezwykle wartościowym elementem „Tygodnia…” jest udział blogerów, którzy na bieżąco opisywali swoje doświadczenia związane z poszczególnymi dniami. Na stronie internetowej „Tygodnia innego niż wszystkie” można znaleźć blogi które relacjonują swoje wrażenia z tych niełatwych 7 dni.

Eksperyment nie miał na celu wdrożenia wszystkich przetestowanych sposobów postępowania na co dzień. Taki proces byłby drastyczną zmianą. „Tydzień…” miał na celu skłonienie do refleksji, podrzucenie pomysłów na eko-zmiany w życiu, albo zainspirowanie do dalszych, pozytywnych działań na rzecz natury.

Może Ci się również spodoba