Trendy żywieniowe 2017

Trendy żywieniowe w 2017 roku. Zastanawiasz się jak jeść? Idzie wiosna i chcesz poczuć się piękniejszy i zdrowszy? Zapoznaj się z najnowszymi trendami zdrowego odżywiania.

Trendy żywieniowe 2017

Trendy żywieniowe 2017

1. Mięso można zastąpić
Dietetycy zalecają jeść mięso raz, do dwóch razy w tygodniu. Pamiętaj, że jest wiele produktów, którymi możesz zastąpić kotlety.

2. Jedzenie funkcjonalne
Żywność to nie tylko potrzeba fizjologiczna zaspokojenia głodu. Jedz tak aby celebrować każdą chwilę i smakować różne doznania. Ponadto jedzenie, które spożywamy ma wpływ na nasze zdrowie. Pamiętaj, że tu nie chodzi tylko o zapchanie żołądka!

3. Souping
Zupy często niedocenianie są bardzo zdrowym i niezwykle pożywnym posiłkiem. Pomysły na zupę są właściwie nieograniczone. Nie pomijaj ich w codziennej diecie. Więcej na ten temat pisaliśmy w Jedz zupy na zdrowie

4. Kupuj od lokalnych dostawców
Masz wtedy pewność świeżości i jakości produktów. Przedsiębiorcy działający na lokalnych rynkach zabiegają o klientów i o nich dbają.

5. Nie katuj się
Zapomnij o dietach zero kalorii, zero cukru, zero tłuszczu. Zacznij jeść NORMALNIE! Uwzględniaj w swoich posiłkach odpowiednie ilości warzyw i owoców (50% posiłku), węglowodanów jak ryż, kasza, ziemniaki, makaron (25% posiłku) oraz białka w postaci mięs lub białka roślinnego.

A jeśli chcesz się dowiedzieć jakie będą trendy modowe wiosną 2017 roku koniecznie zobacz fashionpolska.pl

Może Ci się również spodoba