Stylowy salon – jakie kolory i materiały są na topie?

Stylowy salon w roku 2023 to pokój urządzony w sposób funkcjonalny oraz przemyślany. Powinien zapewniać on nie tylko przestrzeń do wielu aktywności, ale także komfort potrzebny do odpoczynku. W bieżącym roku inspiracje do aranżacji przestrzeni płyną z natury. Projektanci nadal proponują uniwersalną biel, jednak wzbogaconą ona o kolory ziemi, zieleń, naturalne materiały oraz dekoracje roślinne. Najbardziej modne wnętrza to zdecydowanie minimalizm, prostota i przytulność. Jakie kolory i materiały są na topie? Sprawdź!

Stylowy salon w 2023 roku – jakie kolory królują?

Stylowy salon to przede wszystkim bliskość natury, z tym też wiążą się obecne trendy w kolorach. Projektanci najczęściej wybierają odcienie zieleni, brązu i szarości, które stanowią niezawodny sposób na odprężenie się, a zarazem są niebanalną bazą dla modnych aranżacji. Zarówno ciepłe, jak i stonowane barwy przywracają harmonię i spokój, co ułatwia odzyskanie równowagi domownikom. Jak więc pomalować salon?

Do większych salonów polecana jest ciemna zieleń. Przestrzeń sprawia w tym przypadku bowiem, że salon nie zostanie przytłoczony, a domownicy nadal będą czuli się w nim swojo oraz komfortowo. W przypadku mniejszych salonów, warto złamać ten kolor bielą lub delikatną szarością. Doskonały wybór stanowi też oliwkowa zieleń, która doskonale prezentuje się zestawiona z odcieniami żółci, brązu czy pomarańczy.

Klasyczne rozwiązanie to oczywiście brązy i beże, którymi można bawić się do woli. Jedna ściana ciemniejsza, inne jaśniejsze czy dwie pokryte jednym kolorem, a dwie pozostałe innym to rozwiązania, które nie schodzą z pierwszych stron magazynów. W modzie pozostaje też szarość. Obecnie zaczyna ona jednak przybierać bardziej przytulne formy, dlatego coraz częściej zestawiana jest z drewnem czy łączona z brązem.

Jaką kanapę do salonu wybrać?

W sklepach znajdziemy liczne propozycje kanap. Najczęściej są to modele rozkładane oraz nierozkładane, które przyjmują formy narożników bądź prostych sof. Wykończone są one różnorodnymi materiałami, w różnych kolorach oraz o zróżnicowanych motywach. Co jest na topie w roku 2023? Popularnością cieszy się łatwy w utrzymaniu czystości welur, ciekawe i naturalne płótno, nowoczesna i wytrzymała mikrofaza, a także pozostająca w modzie od lat skóra i ekoskóra. Narożniki z ekoskóry to jedne z najbardziej wytrzymałych mebli, są one odporne na zabrudzenia oraz nie straszne im zachlapanie kawą, herbatą czy wodą, również z łatwością można usunąć z nich także sierść czy włosy. W porównaniu do pozostałych, cieszących się popularnością kanap, są one nieco tańsze.

Stylowy salon, czyli jakie dodatki wybrać?

Wyposażenie salonu to bardzo ważny element dekoracji całego domu, jest to bowiem miejsce spotkań całej rodziny, miejsce relaksu, a dla wielu osób również domowe biuro. Czego nie może zabraknąć w salonie?

  • Dużej kanapy.
  • Stolika kawowego.
  • Roślin.
  • Licznych dodatków.
  • Indywidualnie dobranych mebli i sprzętów RTV.

Stolik kawowy wraz z pozostałymi meblami powinny być utrzymane w jednym stylu. Obecnie największą popularnością cieszą się meble drewniane w odcieniu wenge czy dębu. Rzadziej z kolei wybiera się te w kolorze bieli czy czerni, które nie kojarzą się z naturą. Coraz częściej z salonach można znaleźć przytulne dywany oraz wiele dodatków. Niebywałą popularnością cieszą się kwiaty w ziemistych doniczkach oraz ramki na zdjęcia. Można więc wyciągnąć wnioski, iż minimalizm i prostota zastępują lubiany do niedawna przepych. Wiele osób decyduje się tu na umieszczenie biurka oraz krzesła, które niczym nie przypominają wygodnego fotela gamingowego. Najczęściej jest ono podobne do zestawu wypoczynkowego.

Może Ci się również spodoba