Stacje ładowania urządzeń mobilnych w Nowym Jorku

Nowy Jork we współpracy z firmą  AT&T wdrożył program w ramach którego na ulicach miasta stanęły stacje do ładowania elektronicznych urządzeń mobilnych. Stacje zasilane są energią słoneczną i na tę chwilę jest ich 25 sztuk.

Na wysokości ponad 3,5 metra ponad stacją znajdują się 3 panele słoneczne dzięki którym pozyskiwana jest energia do ładowania urządzeń przenośnych. Będą działać latem.

Inwestycja jest projektem pilotażowym a miasto nie ponosi kosztów z nim związanych. Udział w przedsięwzięciu wzięło kilka firm. Pensa zaprojektowała inwestycję a GoalZero zbudowała. W pojedynczej stacji jest  6 punktów w których można naładować telefon, tablet lub odtwarzacz muzyki. Podłączyć można każdy sprzęt który posiada wejście USB. Jeśli przedsięwzięcie odniesie sukces i nowojorczycy chętnie będą korzystać ze stacji ładujących, podobne stacje powstaną w innych dużych miastach. Koszt programu wyniesie ok. 300-500 tysięcy dolarów.

Idea takich stanowisk ładujących powstała po przejściu huraganu Sandy, gdy mieszańcy zostali bez dostępu do energii elektrycznej.

Źródło: http://www.polskieradionyc.com

Może Ci się również spodoba