Rowerek biegowy nauczy dziecko równowagi

Wiosna i lato zachęcają do spacerów, z czego bardzo chętnie korzystamy. Fantastycznym sposobem na wspólne spacery z dzieckiem jest dorobienie się rowerka biegowego. Ów sprzęt pozwoli maluchowi oswoić się z rowerem jako takim, a rodzicom pozwoli więcej i szybciej spacerować.

Czym się różni od dziecięcego rowerka?

Rowerek biegowy to mała wersja roweru, ale bez pedałów. Podczas tradycyjnego sposobu uczenia się jazdy na rowerze zmniejszamy tylko wielkość roweru i dodajemy boczne dwa kółka. W przypadku tego roweru rolę bocznych kółek pełnią nogi malucha. Pozbawiony pedałów rower jest napędzany nożnie, poprzez odpychanie od powierzchni ziemi. Reszta pozostaje standardowa.  Początkowo dziecko przebiera nogami tak jakby szło, tylko że opierając pupę o siodełko. Gdy poczuje się pewnie, zwiększy tempo i zacznie biegać.

Rowerek biegowy Kinderkraft

Rowerek biegowy Kinderkraft

Co za różnica?

Rowerek biegowy ma kilka ważnych zalet, których na pierwszy rzut oka się nie domyślamy. Przede wszystkim pozwala na oswojenie się z utrzymaniem równowagi. Dziecko zawsze gdy poczuje się niepewnie, po prostu stanie na własnych nogach. Istotną zaletą jest fakt, że nasz maluch dostaje realny środek transportu, dzięki któremu nie jest tylko biernym uczestnikiem spaceru. Jeśli dziecko opanuje poruszanie się na rowerku biegowym, znacznie łatwiej i szybciej nauczy się samodzielnie poruszać tradycyjnym rowerem.

 

Dla bezpieczeństwa dziecka pamiętajmy, że nawet na rowerku biegowym dobrze byłoby aby posiadało kask.

Może Ci się również spodoba