Pożyczaj zamiast kupować

„Dobry zwyczaj – nie pożyczaj” słyszymy od najmłodszych lat. Aczkolwiek ze względów ekologicznych sprawdza się to niekoniecznie. Zamiast gromadzić przedmioty których potrzebujemy raz na rok, można je przecież pożyczyć. A pożyczać można wszystko. Od książek, przez sprzęt rehabilitacyjny, aż po samochód transportowy.

Pamiętacie jeszcze o istnieniu bibliotek? Są bezcenne jeśli dużo czytamy, nie każdą książkę musimy mieć na własność. Jeśli można ją znaleźć w zasobach bibliotecznych, to świetnie. Jeśli nie, to warto kupić konkretny egzemplarz , przeczytać, a potem dzielić się ze znajomymi.

Ostatnio w Polsce ruszyła strona o nazwie wynajmownia.pl. Jest to bardzo ciekawa idea sprzyjająca ekologicznemu spojrzeniu na posiadanie. Portal umożliwia spotkanie się osób, które mają coś do wynajęcia z tymi, które czegoś potrzebują. Pracownicy portalu czuwają nad transakcjami, co daje użytkownikom poczucie bezpieczeństwa. Aby pożyczyć określony przedmiot, wystarczy wpisać go w wyszukiwarkę, zarejestrować i zarezerwować to co znaleźliśmy, skontaktować się z wynajmującym i odebrać przedmiot zostawiając za niego zapłatę wraz z kaucją. No i oczywiście później zwrócić przedmiot i odzyskać założone pieniądze. Po wszystkim dokonuje się oceny transakcji, podobnie jak na portalach aukcyjnych.

Jeśli masz jakiś przedmiot, którego nie używasz zbyt często a ktoś może chcieć go od ciebie pożyczyć, polecamy zostać Wynajmującym. Zyskamy dodatkowy zastrzyk gotówki, wynajmując np. przyczepkę do roweru dla dziecka albo nosidełko w góry.
Za żadną z transakcji właściciel portalu nie pobiera opłat.

Może Ci się również spodoba