Pierwsza maska antysmogowa. Właściwości i popularne modele

Pierwsza maska antysmogowa
Pierwsza maska antysmogowa

Smog to mieszanka mgły wraz ze spalinami i dymem. Jego skutki mogą okazać się wręcz skandaliczne dla zdrowia. Istnieje jednak jeden sposób, którego może użyć każdy z nas, aby chociaż trochę zminimalizować działanie smogu – maska antysmogowa! Czym się kierować przy kupnie maski?

Ceny masek antysmogowych

Jednym z głównych, jeżeli nie najważniejszym aspektem jest cena – nie możemy dać się złapać w pułapkę cenową. Musimy dobrać produkt przy którym jego wartość będzie równać się z odpowiednim poziomem jakości.

Filtr w masce antysmogowej

 1. Filtr HEPA – jego działanie polega na wyłapywaniu pyłów przez cząsteczki naładowane elektrostatycznie. W porównaniu z innymi o wiele szybciej wypuszcza powietrze więc idealnie nadaje się dla osób uprawiających sport. Filtruje 97% zanieczyszczeń.
 2. Filtr z węglem aktywnym – filtruje 99,9& zanieczyszczeń o rozmiarze 0,1 mikrometra. Zatrzymuje również nieprzyjemne zapachy co jest przydatne w dużym mieście. Ten filtr spokojnie ochroni nas przed smogiem, alergenami czy wirusami chorób zakaźnych.
 3. Filtr bio-aktywny stosowany w maskach antysmogowych U-mask – zawiera bioaktywne enzymy, które zamiast kumulować zanieczyszczenia od razu je rozkładają.
  Filtr powinniśmy wybrać w zależności od naszych indywidualnych wymagań.

Rodzaje masek antysmogowych

Inne parametry będzie miała maska przeznaczona dla dziecka, dorosłego czy sportowca. Bardzo istotny jest także rozmiar, ponieważ gdy nie będzie odpowiednio przylegać do twarzy to nie będą filtrowane wszystkie zanieczyszczenia.

 • maska do uprawiania sportu – najlepiej z zaworem poprzez który można regulować przepływ powietrza a tym samym zużycie filtra.
 • maska dla dzieci – posiadająca wysoki filtr, który eliminuje także nieprzyjemne zapachy.
 • maska codzienna – będzie zatrzymywać tylko część zanieczyszczeń.
 • jednokrotnego użytku – są zdecydowanie tańsze niż maski wielokrotnego użytku ale spadek wartości ceny w tym wypadku równa się ze spadkiem jakości. Służy ona do krótszego przebywania na zewnątrz i jeżeli mamy zamiar używać jej regularnie to zakup jednorazowej maski jest po prostu nieekonomiczny i bezsensowny. Nową trzeba kupić po najwyżej trzech miesiącach.
 • wielokrotnego użytku – zalecana dla osób, które mają potrzebę noszenia jej często – jeden filtr starcza średnio na 200-300 godzin. Jest to bardzo ekonomiczny zakup.

Popularne modele

 1. Maska ecoHealth – przeznaczona dla osób dorosłych. Jej największym atutem jest to, że sprawdzi się ona bardzo dobrze zarówno podczas codziennego spaceru jak i intensywnego treningu. Posiada sześciowarstwowy filt, który wyłapuje 99,9% zanieczyszczeń oraz wbudowany zawór ułatwiający swobodne oddychanie.
 2. Maska ecoHealth dla dzieci – zastosowano pięciowarstwowy model filtracji, który idealnie ochroni drogi oddechowe dzieci. Jest kilka wariantów kolorystycznych więc pociechy na pewno wybiorą sobie coś im odpowiadającego. Zewnętrzna warstwa została wykonana z bawełny, którą możemy zdjąć i uprać.
 3. Dragon Sport – produkt przeznaczony przede wszystkim dla osób, które cenią sobie zdrowy i aktywny tryb życia. Zastosowany tam filtr z jednej strony chroni przed mroźnym powietrzem a z drugiej przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do naszych dróg oddechowych. Jest elastyczna i wygodna w noszeniu.
 4. Respro Cinqro – idealna do biegania lub jazdy na rowerze. Posiada dwa zawory pozwalające na szybszy przepływ powietrza i mniejszą ilość wilgoci w filtrze. Jest także wyposażona w nosek, który ma na ceku lepsze dopasowanie do kształtu twarzy.

Może Ci się również spodoba