Obroże dla psów i kotów – trendy 2019

Obroże dla psów i kotów
Obroże dla psów i kotów

Świetnie, ponieważ tutaj znajdziesz potrzebne informacje na temat, jednego z najważniejszych elementów, jakim są obroże dla psów czy obroże dla kotów. A wybór dobrej obroży wcale nie jest łatwy. Poza tym, że zabierzesz czworonoga na spacer, znajdziesz także propozycje, które ułatwią Ci ochronę pupila przed pasożytami lub pomogą Ci w jego tresurze. Aby pomóc Ci w wyborze, mam dla Ciebie kilka istotnych porad, podpowiem, jak wybrać obrożę dla kota i dla psa.

Rozmiar obroży

Podstawowym czynnikiem w wyborze obroży dla psów jest ich wielkość.Jeżeli piesek jest mały, to należy pamiętać, by obroża nie była zbyt wąska. Obroże dla dużych psów powinny być wytrzymałe, posiadające szeroki pasek. Pamiętajmy, aby obroża nie uciskała szyi czworonoga, wybierzmy obrożę o 1 cm szerszą od obwodu szyi. Zwróćmy także uwagę na zapięcie do smyczy. Powinno być ono solidne. Jeżeli chodzi o szczeniaka lub kota, to najlepszym wyborem będzie obroża regulowana, mamy do wyboru dwie możliwości:

  1. Regulacja na sprzączkę – jest niezawodna, ale posiada ograniczoną ilość poziomów regulacji.
  2. Regulacja na klips – posiada więcej poziomów w płynnej regulacji, ale nie jest tak wytrzymała, jak regulacja na sprzączkę.

Materiał obroży

Kolejnym ważnym aspektem w wyborze obroży jest materiał z jakiego ją wykonano. Najczęściej spotykane obroże dla psów, jak i obroże dla kotów są wykonane ze skóry, cechują się one dużą wytrzymałością, jednak są dość drogie. Ponadto, do wyboru mamy obroże metalowe, mocne, ale mniej wygodne. Mamy również całą gamę obroży materiałowych, tutaj nie musimy się martwić, że poranią szyję pupila i są stosunkowo tanie, mogą jednak być mniej wytrzymałe niż te przedstawione wcześniej.

Typ obroży

Nie bez znaczenia będzie wybór odpowiedniego typu obroży. Do wyboru mamy kilka wariantów:

  1. Półzaciskowa – jest to najluźniejszy typ obroży, musisz uważać by zwierzak się z niej nie wyswobodził.
  2. Zaciskowa – Ostrożnie, obroża tego typu zazwyczaj nie ma żadnej regulacji, dlatego jest duże ryzyko, że będzie podduszać psa.
  3. Odblaskowa – idealne rozwiązanie dla osób, które lubią spacerować ze swoimi pupilami wieczorami lub nocą.
  4. Elektryczna oraz Uzdowa – zostały stworzone, aby oduczyć psa wycia, mają za zadanie pomóc w tresurze psa by stał się bardziej posłuszny.
  5. Obroża z GPS – kolejne świetne rozwiązanie dla osób, które posiadają bardzo energicznego psa lub kota „turystę”, bez problemu będziemy mogli go namierzyć i odnaleźć.
  6. Obroża lecznicza – Lecznicza obroża dla psa i obroża dla kota: stosowana leczniczo i zapobiegawczo, w celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez okres od 10 tygodni do nawet 8 miesięcy, jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry, zmniejsza ryzyko zarażenia pierwotniakami.

W obu przypadkach, taka obroża gwarantuje długofalową skuteczność roztoczobójczą i odstraszającą. Dużą zaletą jest fakt, że jest wodoodporna. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że po kąpieli pupila lub ulewnym deszczu obroża przestanie działać. Na podstawie opinii konsumentów, obroża przeciw kleszczom i innym pasożytom okazała się najlepszym wyborem w 2019 roku.

Cena

Najtańsze są wykonane z materiału. Tu cena waha się od 10 zł do około 30 zł. Za produkt zrobiony ze skóry zapłacimy przynajmniej 50 zł. Najwięcej zapłacimy za obroże elektryczne, ich cena sięga nawet 1 000 zł. W zależności od funkcji, w jakie wyposażył je producent.

Niezależnie od cen i surowca, znajdziesz pełną gamę kolorów obroży dla psów i kotów, od delikatnych pastelowych, do neonowych, ozdobioną chustą lub kokardką. Z całą pewnością zajdziesz produkt, z którym Twój pupil będzie szczęśliwy.

Może Ci się również spodoba