Legowiska dla psów i kotów. Na co zwrócić uwagę?

Legowiska dla psów i kotów
Legowiska dla psów i kotów

Dla większości z nas łóżko jest bardzo ważną częścią mieszkania czy domu. Legowisko dla naszych pupili jest równie istotne! Jak wybrać to idealne i gdzie je umieścić, żeby nasz zwierzak był zadowolony?

Czy każde zwierze potrzebuje legowiska?

Nie jest to konieczne, ale na pewno miło będzie, jeśli nasz pupil będzie miał miejsce w domu, które będzie należało tylko do niego. Legowiska dla psów to prosta sprawa, bo te czworonogi bardzo chętnie kładą się w swoich łóżkach, a nawet jeśli na początku nie mają na to ochoty i wolą inne miejsca w domu, z łatwością można je tego nauczyć. Inaczej wygląda sprawa z kotami, które raczej niechętnie wybierają legowiska, bo przecież w mieszkaniu jest tyle wygodniejszych miejsc do spania! Nie mniej jednak, tutaj możemy zdecydować się na łóżko połączone z drapakiem, który powinien znaleźć się w domu każdego właściciela Mruczka. Są też ludzie, którzy pozwalają swoim zwierzakom spać tam, gdzie im się podoba i nie ma w tym nic złego, ale nawet w takim przypadku warto zadbać o to, by pies lub kot miał miejsce, które będzie tylko jego. Bardzo ważnym jest też to, że kiedy już legowisko znajdzie się w naszym domu, musimy bardzo skrupulatnie dbać o jego czystość, bo tylko w tej sposób nasz zwierzak będzie chciał w nim spać!

Gdzie umieścić legowiska dla kotów i psów?

Wygodne legowisko sprawi, że nasz pupil będzie mógł w spokoju odpocząć i wyspać się w miejscu, z którego nikt nie będzie go przeganiał. Dlatego właśnie legowiska dla psów i kotów powinny znaleźć się w miejscu, w którym jest cicho i spokojnie. Najlepszy będzie tutaj kąt pokoju, w którym takie posłanie nie będzie nikomu przeszkadzało. Ważne jest też to, żeby zwierzak mógł obserwować co dzieje się w domu leżąc w swoim łóżku. Psy i koty są stworzeniami, dla których terytorium jest śmiertelnie ważne, więc będą one chciały mieć na nie oko przez cały czas.
Ważne jest też to, żeby posłanie znajdowało się w innym miejscu, niż to, w którym podajemy zwierzakom jedzenie. To bardzo ważne, żeby były one w stanie odróżnić te dwa miejsca. Dlatego jeśli miski stoją w kuchni, legowiska dla kotów i psów powinny znajdować się w salonie lub w sypialni. Warto też wziąć pod uwagę to, kiedy nasz pupil jest najbardziej aktywny i jeśli lubi szaleć w nocy, najlepszym miejscem na jego łóżko będzie salon. Oczywistym jest to że legowisko dla kota nie powinno znaleźć się w toalecie, gdzie stoi kuweta. Jako właściciele zwierząt, musimy zadbać o to, by różne strefy ich życia były od siebie oddzielone, bo to jest dla nich naturalne i tylko w ten sposób będą one mogły prawidłowo funkcjonować.

O legowiska dla psów i kotów trzeba dbać!

Bardzo ważne jest to, żeby zadbać o czystość posłania naszego pupila. Tak samo jak my nie chcemy spać w brudnym łóżku i często zmieniamy pościel, tak i on nie ma ochoty spać we własnej sierści. Legowisko musi być regularnie odkurzane i prane. Możemy ustalić sobie, że kiedy zmieniamy posłanie w naszej sypialni, najwyższy czas wyprać łóżko naszego psa lub kota. Dzięki temu nie będziemy zapominać o dbaniu o jego czystość. Dodatkowo, jeśli nasz pupil zostawia dużo sierści, warto jego posłanie odkurzyć. Możemy do tego celu użyć zwykłego odkurzacza albo rolki, do której przyklejają się włosy. Dzięki temu nasz zwierzak będzie zadowolony i chętniej będzie przebywał na swoim legowisku.

Może Ci się również spodoba