Krem z filtrem na zimę – czy warto stosować?

krem-z-filtrem-na-zime

Krem UV kojarzony jest głównie z okresem wakacji, kiedy chcemy chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Przyczynia się ono do powstawania poparzeń słonecznych, które powodują ból i zniechęcają nas do przebywaniu na świeżym powietrzu. Niewiele osób wie, że kremy przeciwsłoneczne, potocznie nazywane filtrami, powinny być stosowane w codziennej pielęgnacji, bez względu na porę roku. Dlaczego stosowanie filtrów jest tak ważne również w okresie zimowym? 

Potrzeby skóry podczas zimy

Nasza skóra w zależności od pory roku ma inne potrzeby. Należy prawidłowo o nią dbać, wybierając bezpieczną pielęgnację adekwatną do pory roku. O ile podczas lata stosujemy lekkie kremy i mgiełki nawilżające, tak zimą warto zmienić kosmetyki na bardziej treściwe. Skóra, szczególnie na twarzy narażona jest na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych takich jak zimne wiatry i niskie temperatury. To znacząco odbija się na stanie naszej skóry, co skutkuje popękanymi naczynkami, nadmierną suchością i widocznym zaczerwienieniem widocznym szczególnie na policzkach. Aby skóra była dodatkowo chroniona przed negatywnym działaniem promieni UVA i UVB, w naszej rutynie pielęgnacyjnej musi znaleźć się miejsce dla kremu przeciwsłonecznego. Krem z filtrem na zimę hamuje przenikanie promieni słonecznych, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry i minimalizuje ryzyko wystąpienia raka.

Jaki krem przeciwsłoneczny wybrać na zimę?

Stosowanie filtrów w okresie zimowym jest absolutną koniecznością, nie tylko podczas wypadów na narty. Szczególnie w przypadku cer wrażliwych i jasnych, krem z filtrem na zimę musi posiadać tak samo wysoką moc, jak ten stosowany podczas lata. Najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kremów SPF50+. Taka moc maksymalnie chroni skórę przed niekorzystnym działaniem promieniowania. Ponadto kremy przeciwsłoneczne w swoim składzie zawierają szereg składników odżywczych, które dbają o odpowiednie nawilżenie naszej skóry.

Czym wyróżnia się dobry krem UV?

Skuteczny krem z filtrem na opakowaniu powinien zawierać przede wszystkim informacje na temat rodzajów promieniowania, przed którymi chroni dany kosmetyk. Nie wszystkie kremy dostępne w sklepach chronią przed wszystkimi rodzajami promieniowania, co za tym idzie, są mniej skuteczne. Na rynku dostępne są również produkty, które dodatkowo chronią skórę przed promieniowaniem niebieskim emitowanym przed smartfony. Oczywiście, czym wyższa wartość wskaźnika ochrony SPF, tym dla naszej skóry lepiej. Krem UV powinien posiadać lekką konsystencję, która sprawdzi się w pielęgnacji każdej skóry, zarówno suchej, jak i tłustej. Konieczne jest używanie filtrów również pod makijaż, gdyż podkłady, nawet jeśli zawierają filtry, są zdecydowanie za niskie. Najlepszym wyjściem jest zastosowanie na oczyszczoną twarz kremu z filtrem, a następnie zaaplikowanie kosmetyków kolorowych zaraz po wchłonięciu się kremu przeciwsłonecznego.

Może Ci się również spodoba