Jak wykorzystać karton po soku? Ekologiczne porady

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykłada się do ekologii, ochrony środowiska, a w związku z tym rzeczy, które można po zużyciu wykorzystać w inny sposób. Świetnym przykładem jest karton po napoju, soku, z którego da się zrobić naprawdę przydatne rzeczy! Prócz ukłonu dla środowiska z pewnością będziemy się świetnie bawili podczas tak kreatywnej zabawy. Nie zastanawiaj się więc i chwytaj za potrzebne narzędzia do przygotowania ów przedmiotów, których sposób i pomysł wykonania opisany jest poniżej! Jak wykorzystać karton po soku?

Ekologiczny pojemnik na przybory szkolne.

Jak można powtórnie wykorzystać karton po soku? Odpowiedź jest bardzo prosta – ekologiczny pojemnik na przybory szkolne, papiernicze. Jak go wykonać? Jest to łatwiejsze, niż nam się wydaje, mianowicie, wystarczy starannie i z dokładnością odciąć górę kartonu, a następnie obkleić ów pudełko tak jak tylko sobie zamarzymy. Do tego potrzebne będą nam tylko nożyczki, klej i ozdoby. W zależności od gustu i preferencji możemy wykorzystać kolorowy papier, wyklejanki, brokat, a także tkaniny z ubrań, które nie nadają się już do użytkowania. W ten sposób będziemy nie tylko dbali o środowisko i oszczędzimy część pieniędzy, ale także staniemy się bardziej kreatywni i pobudzimy naszą wyobraźnię. Jest to równie dobry pomysł na spędzenie czasu wolnego z dziećmi, by i one poczuły się jak mali wynalazcy, którzy mogą stworzyć coś z czegoś, co wcześniej miało inne zastosowanie. Nauczy ich to także, iż warto dbać o środowisko.

Jak wykorzystać karton po soku – bio doniczka na zioła lub inne rośliny.

Ponowne wykorzystanie kartonu po soku w inny sposób, niż jego pierwotna predestynacja, jest realnie odciążające nasz portfel. W jaki sposób?, Dlaczego? i jak wykorzystać karton po soku w jeszcze inny sposób? Doniczka wykonana w domowych warunkach to prawidłowa odpowiedź! Jest to bardzo ekonomiczna opcja, która z pewnością nie obciąży nas dużymi wydatkami. Jak ów bio doniczkę wykonać? Wystarczy odciąć karton wzdłuż (jeżeli chcemy posadzić kwiat, który będzie rósł pionowo), bądź wszerz (jeżeli nasze kwiaty, zioła, lub inne rośliny, będą rozrastały się także poziomo). Po wycinankach, możemy ozdobić sobie karton, tak jak tylko chcemy, dobrym sposobem będzie zarówno wyklejenie go, jak i pomalowanie farbą. W skończonej, gotowej doniczce, świetnie prezentować będą się zioła i rośliny takie jak lawenda. Dzięki takiemu kreatywnemu, powtórnemu zastosowaniu kartonu po soku, możemy uzyskać niebanalny wystrój naszego mieszkania, bądź ogrodu, w zależności od tego, gdzie ustawimy nasz nowy samodzielnie wykonany przedmiot.

Może Ci się również spodoba