Gry planszowe to nie przeżytek

Pamiętacie z dzieciństwa nieśmiertelną grę „chińczyk”? Jeśli zniechęciła was do gier planszowych, to warto dać im szansę raz jeszcze. W dobie gier komputerowych tzw. planszówki wcale nie przestały się rozwijać. Różnorodność wyboru jest ogromna, a zabawa w kilka osób potrafi być równie ekscytująca co grupowe gry wirtualne.

Przewaga tradycyjnych gier planszowych nad komputerowymi

Wyglądają być może mniej efektownie, ale ich różnorodność jest szeroka. Wybierać można pomiędzy tymi które poćwiczą naszą logikę, myślenie strategiczne, pamięć czy też poszerzą wiedzę z różnych dziedzin.
Wiek nie ma znaczenia. Można kupić planszówkę dla dziecka jak i dla dorosłych. Nawet małe dziecko może nauczyć się czegoś przy wykorzystaniu takiej gry. Oglądając i dotykając przeróżne figury i kształty maluch uczy się rozróżniać kolory i rozwija zdolności manualne.
Dorośli dzięki grom planszowym mogą spędzić fantastycznie czas ze znajomymi, np. spotykając się regularnie i poznając coraz to nowe gry. Dobrym sposobem jest wypożyczanie, ponieważ ciekawa gra zwykle ma swoją, nie najniższą, cenę. Gdy któraś nas zainteresuje, wtedy można dokonać jej zakupu. Część sklepów oferuje właśnie wypożyczenie, np. na weekend.

Dzięki swojej popularności gry planszowe w dalszym ciągu są dość drogie. Dlatego warto dokładnie sprawdzić ceny w wielu źródłach przed zakupem lub użyć porównywarki cenowej.

Może Ci się również spodoba