Domowe triki ułatwiające życie

Umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji to ciężka sztuka. Codziennie natrafiamy na sytuacje oraz przypadki, które uprzykrzają nam życie. Rozwiązywanie problemów dnia codziennego jest jednak czasami banalnie proste. Na wszystko znajdzie się jakaś rada. Istnieje mnóstwo domowych sposobów na ułatwienie sobie życia.

Domowe triki

Domowe triki

Plama z czerwonego wina jest już chyba legendą. Jak sobie z nią poradzić w bardzo prosty sposób? Zalać białym winem. Białe wino zneutralizuje czerwony barwnik i pomoże doprać tkaninę w pralce.

Nasz ulubiony lakier do paznokci zgęstniał i ciężko nim malować. Są na to dwa sposoby, albo dolać odrobinę zmywacza do paznokci i go rozcieńczyć, albo potrzymać chwilę w gorącej wodzie, lakier powinien się rozrzedzić. Podobnie z zaschniętym tuszem do rzęs, należy dodać kilka kropli toniku lub płynu do demakijażu i nie musimy biec po nową maskarę.

Będąc przy temacie urody, pewnie wielu kobietom zdarzyło się przesadzić robiąc sobie hennę brwi. Co można poradzić na brwi w typie klauna? Właściwości rozjaśniające hennę ma krem do golenia dla mężczyzn i należy nim pocierać miejsca, które chcemy rozjaśnić. Drugim sposobem, dziwnym, choć bardzo skutecznym jest popiół z papierosów. Pomaga on na nieudaną hennę oraz plamy na skórze z farby do włosów. Zwilżonym palcem nabieramy popiołu i pocieramy zabarwioną skórę.

Pewnie zdarzyło się komuś usiąść na gumę do żucia lub przykleić taką do ubrania. Jej usunięcie jest prawie, że niemożliwe. Ubranie oklejone gumą wkładamy do zamrażarki. Guma zamarznie na kamień i łatwo odchodzi od tkaniny.

Sztuczna biżuteria często daje reakcje alergiczne i pozostawia zielone przebarwienia na skórze. Część, która barwi nam skórę należy pomalować bezbarwnym lakierem do paznokci. Ulubiona biżuteria już nigdy nie zostawi brzydkich plam. Stronę ozdobną, która zawiera małe cyrkonie lub kamyczki również można przemalować lakierem, zapobiegnie to wypadaniu cyrkonii.

Masz problem z rozpoznaniem kluczy, który jest od czego? Pomaluj ich nasadki kolorowymi lakierami do paznokci, kolory pomogą zapamiętać, który co otwiera.

Jak szybko schłodzić wino bez lodu? Lód rozcieńcza trunek i pogarsza walory smakowe. Do wina białego dodajemy zmrożone białe winogrona, a do czerwonego różowe winogrona. Alkohol będzie schłodzony a jego smak jeszcze bogatszy.

Soda oczyszczona jest pogromcą brzydkich zapachów. Nasypujemy sody na materiał i formujemy woreczek i zawiązujemy. Taką sakiewkę wkładamy do butów, pochłonie przykry zapach. Możemy również zastosować sodę, jako pochłaniacz zapachów w lodówce.

Przykry zapach z pralki również eliminuje soda. Należy nastawić pustą pralkę na najwyższą temperaturę i do dozownika na proszek wsypać 2 opakowania sody. Zamiast sody można używać również kwasku cytrynowego albo octu. Pralka będzie oczyszczona i odświeżona.

Nasze ciuchy są oblepione włosami lub sierścią a nie mamy pod ręką rolki zbierającej kłaczki. Zwilżoną dłonią przecieramy ubranie i zbieramy wszystkie włoski z tkaniny.

Jak zwykle się spieszymy a mamy jeszcze mokry lakier na paznokciach. Szybsze wysychanie gwarantuje spłukanie dłoni bardzo zimną wodą.

Na poparzenie wodą czy olejem najlepsze jest spłukanie oparzenia wódką lub spirytusem w pierwszej kolejności a nie wodą. Alkohol zapobiega powstawaniu pęcherzy.

Podeszwy nowych butów są bardzo śliskie lub skrzypiące? Należy przejechać je kilka razy grubym papierem ściernym.

To tylko garstka skutecznych i prostych trików, które ułatwią nam radzenie sobie w kłopotliwych sytuacjach.

Może Ci się również spodoba