Deszczówka – darmowa woda do podlewania ogrodu

Piękna roślinność w ogrodzie nadaje niezwykły klimat przestrzeni wokół domu, co doceniamy szczególnie latem. Wtedy kwitnie najwięcej kwiatów a my staramy się spędzać wolne chwile w przyjemnym otoczeniu. Jednak aby nasz ogród był ładny, trzeba o niego dbać. Gdy opady deszczu występują rzadko niezbędne jest podlewanie ogrodu. Wygodnie i prosto jest podlewać trawnik przy użyciu węża ogrodowego i wody bieżącej z wodociągu. Jest to jednak rozwiązanie mało ekologiczne oraz nieuzasadnione ekonomicznie. W przypadku posiadania ogrodu o rozległej powierzchni poziom zużycia wody jest duży a rachunek za wodę w miesiącach letnich może nas porządnie zaskoczyć. Zamiast tego można przecież skorzystać z darmowej wody, zebranej wcześniej w zbiorniku na wodę deszczową. Taka woda będzie miała jeszcze kilka dodatkowych zalet. Jej właściwości sprawią, że nasze rośliny będą rosły bardziej bujnie. Odczyn wody deszczowej jest delikatnie kwaśny, co dobrze wpływa na rododendrony, azalie, hortensje i berberysy. Temperatura takiej wody jest lepsza niż tej z wodociągu, ponieważ nie jest nienaturalnie zimna.

Wodę zebraną w pojemniku na deszczówkę można równie dobrze użyć do mycia samochodu lub wykorzystać w domu do prania lub spłukiwania toalety.

Cała inwestycja w korzystanie z wody deszczowej ogranicza się do zakupu lub własnoręcznego wykonania zbiornika na wodę. Jego wielkość dobrze jest dostosować do potrzeb i sposobu spożytkowania deszczówki. Istotne jest aby pojemnik nie był przeźroczysty ani wykonany z metalu, ponieważ metal łatwo ulega korozji. Jeśli ktoś martwi się, że beczka będzie źle wyglądała w ogrodzie może obsadzić ją dookoła zielenią. Większość zbiorników specjalnie przeznaczonych na deszczówkę posiada kran do którego można podłączyć standardowy wąż ogrodowy.

Prosperplast Zbiornik Na Wodę Deszczową Aqua Can

Prosperplast Zbiornik Na Wodę Deszczową Aqua Can

Polgar Zbiornik Na Wodę Deszczową Easytank 600

Polgar Zbiornik Na Wodę Deszczową Easytank 600

Może Ci się również spodoba