Co zamiast klimatyzacji, czyli jak chronić budynek przed gorącem

Nie każdy lubi temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza a latem w Polsce takowe się zdarzają. Jeśli taka temperatura utrzymuje się przez kilka dni i więcej to nawet najgrubsze ściany budynków zdążą zakumulować ciepło i gorąco jest dosłownie wszędzie. Część ludzi bardzo źle znosi takie warunki, nie wspominając o osobach starszych. Zatem z pomocą przychodzi nam klimatyzacja. Wchodzimy z ulgą do chłodnych pomieszczeń i najlepiej byśmy stamtąd nie wychodzili. Jednak niewątpliwie zużywa ona wiele energii.

Zamiast urządzeń klimatyzujących możemy bronić się przed przegrzaniem budynku na kilka innych sposobów. Odpowiedni dobór rolet, żaluzji czy markiz może sprawić, że utrzymamy tanio i ekologicznie optymalną temperaturę wewnątrz domu.

Rolety zewnętrzne

Popularne w krajach środziemnomorskich, gdzie częściej mieszkańcy muszą walczyć z upałami. Niektóre gwarantują nawet do 100% nieprzepuszczalności promieni słonecznych. Ponadto chronią przed hałasem z zewnątrz oraz są dodatkową barierą przed włamaniami i kradzieżą. W letniej porze roku bronią wnętrze domu przed ciepłem z zewnątrz, a zimną sprawiają że ciepło ze środka budynku nie ucieka przez okna, zatem zimą oszczędzimy i środowisko i pieniądze na ogrzewanie.

Rolety wewnętrzne

Nie są tak skuteczne w nieprzepuszczaniu promieni słonecznych, ale dzięki temu mamy jasno w domu. Mogą stanowić element dekoracyjny wygodniejszy w utrzymaniu go w czystości bardziej niż zasłony. Najbardziej polecane są do pomieszczeń z oknami wychodzącymi na wschód i północny-wschód.

Aluprof roleta zewnętrzna antywłamaniowa

Aluprof roleta zewnętrzna antywłamaniowa

Może Ci się również spodoba