Jak działają ekoKULE piorące?

Jest to ekologiczna alternatywa do zwykłego proszku do prania czy orzechów piorących. Działają na podobnej zasadzie co orzechy, tylko są w kształcie większej od nich kuli. EkoKULĘ wkłada się do bębna pralki a podczas prania w kontakcie z wodą uaktywniane są cząsteczki o właściwościach czyszczących. Po praniu należy kulę pozostawić do wyschnięcia, aby można było użyć jej ponownie.

Kuli piorącej można używać przez dłuższy czas, w zależności od tego jak bardzo wydajny zestaw kupimy. Zestaw może wystarczyć na 150 lub wielokrotnie więcej prań, jeśli kupiliśmy taki z wymienialnymi wkładami.
Działanie ekoKULI jest podobne do orzechów piorących. Zmiękczają pranie, nie wywołują alergii, w ostatecznym rozrachunku są bardzo ekonomiczne.

A co wtedy, gdy pranie jest bardzo zabrudzone?

Według niektórych opinii ekoKULE są skuteczniejsze od orzechów piorących. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni czy nasze pranie będzie odpowiednio czyste, można zastosować dwa rozwiązania: użyć dwóch lub trzech kul jednocześnie, lub odplamiacza ekologicznego. Czasami taki odplamiacz umieszczany jest od razu w zestawie. Wyprodukowany na bazie olejku kokosowego jest łatwy w użyciu – kilka minut przed praniem nanosimy sztyft na zmoczone miejsce z plamą a następnie wkładamy do prania.

Inwestując w EkoKULĘ można zapomnieć o kolejnych tego typu zakupach na najbliższy rok. Jedyną wadą tego rozwiązania jest przymus zapamiętania daty kiedy należy kulę wymienić.

Może Ci się również spodoba