Cedrowa pasta do zębów

Dokonując wyboru pasty do zębów dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby nie zawierała głównie SLS’ów (Sodium Lauryl Sulfate), gliceryny i fluoru. Jedną z takich propozycji jest organiczna pasta do zębów, zrobiona na bazie cedru.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów zawierających cedr, jednak tutaj skupimy się na paście. W składzie past cedrowych znajdziemy najczęściej między innymi: olej, mąkę, żywicę, skorupę orzecha, olejek eteryczny – oczywiście wszystko cedrowe. Działanie antybakteryjne i ochronę przed próchnicą zapewniają olejki eteryczne i żywica, a dziąsła i miękkie tkanki jamy ustnej wzmacnia witamina E zawarta w oleju cedrowym.
Pasty cedrowej używa się tradycyjnie. Jeśli jednak chcemy aby działanie pasty trwało dłużej, należy delikatnie płukać zęby po myciu, aby resztki olejków i żywicy pozostały na dziąsłach.
Odmiennym od naszych dotychczasowych doświadczeń jest szczególnie smak i kolor pasty cedrowej. Przede wszystkim jest ciemna, co stanowi nowość. Dodatkowo mocno wyczuwalne są drobinki, m.in. spowodowane obecnością orzecha cedrowego.

Pasta organiczna

Pasta organiczna

Osoby które używały tej pasty wracając do zwykłych past twierdzą, że ich smak jest zbyt syntetyczny, podobny do proszku do prania. Pasta może być używana przez dzieci, ponieważ jej połknięcie nie jest stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Może Ci się również spodoba