Butelka PET – zgnieć zanim wyrzucisz

Butelka PET rozkłada się około 400 lat. Wrzucona  do kosza na śmieci w domu niezgnieciona butelka zajmuje mnóstwo miejsca. Efektem tego jest częstsze wynoszenie śmieci w de facto do połowy pełnych workach oraz wożenie powietrza przez firmy odbierające odpady. Zgniatając PETa możemy zmniejszyć jego objętość nawet o 80%. W ten sposób można oszczędzić na workach na śmieci nawet 20 złotych miesięcznie. Oraz paliwo samochodów transportujących śmieci. Co prowadzi do ograniczenia zanieczyszczeń trafiających do powietrza.

Zgniatarka do butelek

Zgniatarka do butelek

Zgniatanie butelek bywa problematyczne, ponieważ PET najczęściej wymaga siły, aby odpowiednio mocno go zgnieść.  Sprawę może ułatwić zgniatarka do butelek. Można spotkać różne rodzaje – takie, które na stałe umieścimy na ścianie w kuchni lub przenośne, możliwe do zastosowania w każdym dowolnym miejscu. Koszt zgniatarki prawdopodobnie zwróci się stosunkowo szybko, ponieważ oszczędzamy worki na śmieci, a przy okazji tak cenny w naszych czasach – czas.

Wisząca zgniatarka

Wisząca zgniatarka

Wyrzucanie zgniecionych butelek PET można połączyć z akcją zbierania korków na cele charytatywne. Takie akcje są już spotykane coraz częściej w szkołach, sklepach i przeróżnych organizacjach a wzięcie w nich udziału nic nas nie kosztuje. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że butelki i korki zrobione są z różnych materiałów, zatem przed poddaniem ich recyklingowi muszą zostać rozdzielone.

Może Ci się również spodoba